Tradiclaromontana2013 – Wznowienie Ogólnopolskich Pielgrzymek na Jasną Górę.

Sie 27, 2013

W dniach 25-26 października A.D.2013 odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka organizowana jest jako kontynuacja Pielgrzymek Wiernych Tradycji Łacińskiej organizowanych w ubiegłych latach. W programie między innymi Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w Kaplicy Matki Bożej i Bazylice Jasnogórskiej.

Pielgrzymki w latach 2004-2010 były organizowane przez Bractwo Kapłańskie św. Piotra. Brali w nich udział kapłani i wierni świeccy z całej Polski, przywiązani do tradycji łacińskiej Kościoła. Pomysł wznowienia dorocznych ogólnopolskich pielgrzymek powstał wśród uczestników Tradicamp2012 i z dlatego też organizacji pielgrzymki podjęła się Fundacja Inicjatywa Włodowicka, dotychczasowy organizator Ogólnopolskich Spotkań Wiernych Tradycji Łacińskiej Tradicamp. Bractwo Kapłańskie św. Piotra decyzją Ks. Wojciecha Grygiela (przełożony Bractwa w Polsce) przekazało Fundacji Inicjatywa Włodowicka prawo organizacji pielgrzymek jako kontynuacji tych z lat 2004-2010. Począwszy od 2013 roku dorocznym pielgrzymkom nadano nazwę „Tradiclaromontana”, wyrażającą zarówno charakter samej pielgrzymki, jak i szczególne przywiązanie do narodowego sanktuarium i jedność ze wszystkimi pielgrzymującymi do niego wiernymi. Ogólnopolskie pielgrzymki są ważnym elementem duchowości polskiej wspólnoty wiernych przywiązanych do tradycji łacińskiej Kościoła, a więc zachęcamy do jak najliczniejszego udziału wiernych z całego kraju.

Kapłanami prowadzącymi pielgrzymkę są: o. Krzysztof Stępowski CSsR i Ks. Piotr Paćkowski. Organizatorzy poza zaplanowanymi wydarzeniami liturgicznymi zapewnią przejazd autokarem, nocleg i ubezpieczenie dla pielgrzymów. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce w grupach zorganizowanych przez Fundację Inicjatywa Włodowicka, co pozwoli na zmniejszenie kosztów oraz umożliwi udział w pielgrzymce wiernych z najmniejszych wspólnot na terenie kraju. Autokary wyruszą z najdalszych zakątków Polski i będą zabierać pielgrzymów z poszczególnych miejscowości na zaplanowanej trasie przejazdu. Nocleg przewidziany jest w Domu Pielgrzyma przy Jasnej Górze.

Plan Tradiclaromontana2013:

Piątek, 25 października:

13:30 – Odsłonięcie Cudownego Obrazu oraz Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej

16:00 – Droga Krzyżowa

19:45 – Nieszpory ludowe z konferencją duchową

21:00 – Apel Jasnogórski

Sobota, 26 października:

5:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

11:00 – Różaniec w Bazylice

12:00 – Msza Święta w Bazylice

14:00 – Spotkanie formacyjne z pielgrzymami

15:00 – Modlitwa zawierzenia i uroczyste Salve Regina

Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkie osoby gotowe udzielić wsparcia w tym wyjątkowym przedsięwzięciu (kapłanów i wiernych świeckich, ministrantów, chórzystów, organistów, osoby aktywnie działające przy organizacji celebracji Mszy Św. w swoich wspólnotach), a szczególnie prosimy o kontakt osoby chętne do organizacji grup pielgrzymów w swoich wspólnotach.

Miasta znajdujące się obecnie na zaplanowanych trasach autokarów:

Będzin

Białystok

Bielsko – Biała

Brochów

Brwinów

Bydgoszcz

Bytom

Ciechanów

Dąbrowa Górnicza

Dąbrówka Dolna

Gdańsk

Gliwice

Gniezno

Gorzów Wielkopolski

Jarosław

Józefów

Kalisz

Kłodzko

Koszalin

Koszuty Małe

Kraków

Kraśnik

Legnica

Lublin

Łówicz

Łódź

Oborniki Wielkopolskie

Opole

Piaseczno

Płock

Płońsk

Poznań

Radom

Rzeszów

Siedlce

Sochaczew

Sopot

Szamotuły

Szczecin

Świdnica

Świnoujście

Tarnów

Tychy

Wałbrzych

Warszawa

Wielgolas

Wodzisław Śląski

Wrocław

Września

Zamość

Zielonka

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w pielgrzymce, a Waszego miasta nie ma na powyższej liście, prosimy o kontakt z organizatorem. Również wszystkie osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce, a nie mające kontaktu z organizatorem grupy w swojej wspólnocie prosimy o kontakt z organizatorem.

Fundacja Inicjatywa Włodowicka

Zespół Organizacyjny ds. Tradiclaromontana

www.tradiclaromontana.pl

www.facebook.com/Tradiclaromontana

info@tradicamp.pl

Tel. (34) 341-00-21

Chcesz dostawać nowe artykuły na e-maila? Zapisz się do Newslettera!

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!