ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

A.D. 2019
A.D. 2018
A.D. 2017
A.D. 2016
A.D. 2015
A.D. 2014
A.D. 2013

Organizacja przejazdów Tradiclaromontana2013.

Wrz 18, 2013

Wolontariusze Fundacji Inicjatywa Włodowicka organizatora pielgrzymki Tradiclaromontana2013 intensywnie pracują nad organizacją przejazdów autokarowych na zaplanowanych szlakach pielgrzymki. Część wspólnot będzie korzystać z autokarów, a część z busów.

Szlaki pielgrzymki zaplanowano tak, aby w rozsądnym przedziale czasowym można było zagwarantować transport z wszystkich miast, w których celebrowana jest Msza Święta w formie nadzwyczajnej. Są takie miasta, w których zaprzestano celebracji i brak jest jakiegokolwiek kontaktu z tamtejszym środowiskiem, ale pojawiają się również nowe, powstałe w ostatnim czasie co napawa wielką radością. Problemem podstawowym w planowaniu przejazdów jest oszacowanie liczby Uczestników, co ma znaczenie dla wyboru środka transportu, a to z kolei ma wpływ na cenę za usługę transportową. Z tego też powodu nadal nie podano ostatecznego całościowego kosztu pielgrzymki. Autokary przez wzgląd na ilość pasażerów są w eksploatacji z reguły o 1/3 tańsze od busów, ale aby korzystać z autokarów konieczne jest zebranie odpowiedniej liczby Uczestników, a niektóre wspólnoty liczą sobie po kilkanaście osób. Niemniej jednak organizacja na niektórych trasach przejazdu busem okazuję się o połowę tańsza od przejazdu koleją lub autobusami publicznymi, nie mówiąc już o tym, iż komunikacją publiczną nie jest możliwy transport z większości miast w ramach czasowych umożliwiających wzięcie udziału w pielgrzymce.

Przejazd na trasach gdzie z poszczególnych miast zgłasza się po kilka osób będzie realizowany busami. Tam gdzie liczba zgłoszeń przekracza 10 osób w każdym mieście, zapewniony będzie autokar. Obecnie na podstawie informacji uzyskanych od wolontariuszy z całej Polski zajmujących się zapisami Uczestników szacuje się, iż w zorganizowanej dwudniowej pielgrzymce weźmie udział ok. 200 osób. Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż w kolejnych latach będzie się zwiększało zainteresowanie zorganizowaną dwudniową formą pielgrzymki. Dzięki temu możliwe będzie korzystanie z autokarów na wszystkich trasach i jednocześnie obniżenie kosztów. Organizatorzy zachęcają wiernych z miast, z których można dogodnie, samodzielnie dojechać komunikacją publiczną do Częstochowy, aby w miarę możliwości korzystali jednak z komunikacji zorganizowanej w ramach pielgrzymki. Takie działanie obniża koszty i przyczynia się do realizacji planu zagwarantowania transportu dla wiernych z wspólnot położonych w największym oddaleniu od Częstochowy.

W ostatnich dniach pojawiły się sugestie niektórych Uczestników, iż pielgrzymka mogła by być jednodniowa. Pomijając fakt braku możliwości osiągnięcia wszystkich celów takiej pielgrzymki w ciągu jednego dnia, należy podkreślić, że pielgrzymka Tradiclaromontana ma za zadanie między innymi jednoczyć naszą wspólnotę w skali całego kraju, a wiec nie możemy zapominać o tych wspólnotach, głównie z województwa zachodniopomorskiego, którym dojazd na Jasną Górę zajmie ok. 7 godzin. Zaplanowanie pielgrzymki na jeden dzień wykluczyło by możliwość wzięcia w niej udziału wiernych z tych środowisk.

UWAGA! Organizator pielgrzymki prosi o pilny kontakt osoby chętne do organizacji grup pielgrzymów w następujących wspólnotach:

– Łomża
– Świnoujście
– Płońsk

Fundacja Inicjatywa Włodowicka
Zespół Organizacyjny ds. Tradiclaromontana

www.tradiclaromontana.pl
www.facebook.com/Tradiclaromontana
info@tradicamp.pl
Tel. (34) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!