ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

A.D. 2019
A.D. 2018
A.D. 2017
A.D. 2016
A.D. 2015
A.D. 2014
A.D. 2013

Zakończono organizację przejazdów Tradiclaromontana2013.

Paź 16, 2013

Planowane od początku września bieżącego roku szlaki dla zorganizowanych przejazdów autobusowych przybrały ostateczny kształt. Na części szlaków nie ma już miejsc w autokarach, a na pozostałych nadal prowadzone są zapisy uzupełniające.

Zapisy uzupełniające prowadzone są na następujących szlakach:

I Szlak św. Andrzeja – z miast: Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Szamotuły, Pobiedziska, Poznań i Września.

III Szlak św. Jana – z miast: Koszalin, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek i Łódź.

VI Szlak św. Tomasza – z miast: Białystok, Zielonka, Warszawa, Brwinów.

VIII Szlak św. Szymona – z miast: Zamość, Kraśnik, Lublin, Radom.

IX Szlak św. Piotra – z miast: Tarnów i Kraków.

XII Szlak św. Macieja – z miast: Zielona Góra i Wrocław.

Wszelkie informacje dotyczące zorganizowanych przejazdów autobusowych (w tym godziny odjazdów z poszczególnych miast) będą podawane od najbliższej niedzieli na stronie internetowej pielgrzymki oraz przez organizatorów grup w poszczególnych miastach. Pielgrzymom, którzy przy zapisie podali swój adres e-mail zostaną przesłane także wiadomości zawierające te informacje. W najbliższych dniach będą również podawane informacje uzupełniające dotyczące poszczególnych wydarzeń podczas pielgrzymki na Jasnej Górze.

Organizacja przejazdów autobusowych trwała od początku września bieżącego roku, a zajmowali się nią wolontariusze Fundacji Inicjatywa Włodowicka, organizatora pielgrzymki. Założeniem, które stanęło u podstaw tego zadania było umożliwienie wzięcia udziału w pielgrzymce wiernych z najdalszych zakątków kraju. Na wstępie przyjęto założenia szlaków i ilości pielgrzymów na podstawie ilości i lokalizacji miejsc celebracji Mszy Świętych w formie nadzwyczajnej na ternie całego kraju oraz ilości wiernych w nich uczestniczących. Realizacja zadania okazała się wyjątkowo trudna, bowiem wymagała stałej komunikacji z kilkudziesięcioma organizatorami grup w poszczególnych miejscowościach oraz nieustannego modyfikowania założeń dotyczących tras i kosztów przejazdów na poszczególnych szlakach. Działo się tak przez fakt, iż przejazdy te są organizowane w taki sposób, aby pielgrzymi ponieśli wprost koszty tylko i wyłącznie firmy świadczącej usługi transportowe bez ewentualnego narzutu gwarantującego rentowność zorganizowanego przejazdu. Miało to fundamentalne znaczenie szczególnie dla małych wspólnot oraz pielgrzymów z najdalej położonych miejscowości względem Częstochowy, gdzie obciążenie pielgrzymów zapewnieniem rentowności organizacji przejazdu znacznie podnosiłoby koszty przejazdu przypadające na każdego pielgrzyma. W rezultacie udało się zorganizować przejazdy autobusowe, a wypracowany plan tych przejazdów ułatwi prace w roku przyszłym i pozwoli z góry z dużym wyprzedzeniem podać koszty transportu w większości wspólnot na ternie kraju. Kontakt z organizatorami grup pozwolił na wyłonienie się najbardziej aktywnych i zorganizowanych wspólnot, co mamy nadzieje przełoży się na dalsze projekty naszej Fundacji. Organizatorzy grup na terenie kraju oraz wolontariusze z Zespołu Organizacyjnego ds. Tradiclaromontana przez ostanie tygodnie ofiarnie i z zaangażowaniem pracowali nad organizacją przejazdów poświęcając temu zadaniu chwile wolne od pracy zawodowej, a nierzadko całe noce spędzone na kalkulacjach związanych z planowanymi przejazdami. Zarząd Fundacji korzystając z okazji składa tym osobom serdeczne podziękowania oraz prosi pielgrzymów o modlitwę w ich intencji.

Pielgrzymów chcących zapisać się jeszcze na pielgrzymkę w ramach zapisów uzupełniających prosimy o kontakt z organizatorem pielgrzymki:

Fundacja Inicjatywa Włodowicka
Zespół Organizacyjny ds. Tradiclaromontana
www.tradiclaromontana.pl
www.facebook.com/Tradiclaromontana
info@tradicamp.pl
Tel. (34) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!