Komunikat o odwołaniu pielgrzymki Tradiclaromontana w roku 2020.

paź 26, 2020

Kochani Księża, kochane Siostry, drodzy Uczestnicy dorocznych ogólnopolskich pielgrzymek wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę! W związku z brakiem możliwości fizycznego uczestnictwa większości pielgrzymów w wydarzeniach zaplanowanej pielgrzymki Tradiclaromontana2020, ze smutkiem informujemy, iż tegoroczna pielgrzymka Tradiclaromontana2020 została odwołana. Zawierzamy ten trudny czas naszej najtroskliwszej Opiekunce, Pani i Królowej Narodu Polskiego, Najświętszej Maryi Pannie Jasnogórskiej, a także wstawiennictwu Świętych Stanisława i Wojciecha.

Celem pielgrzymek Tradiclaromontana jest wspólne i jednoczące pielgrzymowanie wiernych Tradycji Łacińskiej z całej Polski do miejsca szczególnie uświęconego obecnością Boga poprzez ikonę Jego Matki. Ogólnopolska pielgrzymka wiernych Tradycji Łacińskiej bez udziału wiernych ze wszystkich duszpasterstw i wspólnot Tradycji Łacińskiej w naszym kraju traci swój zasadniczy cel.

W związku z ograniczeniami prawnymi spowodowanymi stanem epidemicznym i wynikającymi z tego powodu limitami wiernych w kościołach, kustosz Jasnej Góry poinformował, iż w sanktuarium zostały wprowadzone konieczne ograniczenia liczby pielgrzymów. Na dzień dzisiejszy do Kaplicy Matki Bożej może wejść 60 osób, do jasnogórskiej bazyliki – 160, a do Kaplicy Sakramentu Pokuty, gdzie odbywały się zwyczajowo nieszpory naszej pielgrzymki – 36 osób. Porządku i przestrzegania zasad pilnuje straż jasnogórska. Jednocześnie istnieje wysokie prawdopodobieństwo dalszego zwiększania powyższych ograniczeń.

Biorąc pod uwagę, iż w kulminacyjnych wydarzeniach pielgrzymki Tradiclaromontana bierze udział zwykle około 1000 osób, zastosowanie się do powyższych ograniczeń wykluczałoby z udziału w tych wydarzeniach zdecydowaną większość uczestników zaplanowanej pielgrzymki. Tym samym, pozbawiając planowaną pielgrzymkę wymiarów wspólnoty i jedności, które są fundamentem jej zasadniczego celu. W zaistniałym stanie rzeczy, organizator pielgrzymki – Fundacja Inicjatywa Włodowicka po uwzględnieniu głosów samych pielgrzymów i konsultacjach z kapelanem pielgrzymki oraz księżmi konsultorami, zdecydował o odwołaniu tegorocznej pielgrzymki Tradiclaromontana.

Obecnie na Jasnej Górze podczas Apelu Jasnogórskiego śpiewane są Suplikacje. Ojcowie Paulini przypominają, że wołania przebłagalne zanoszone były zawsze w chwilach zagrożeń przed Obliczem Bogarodzicy. Zachęcamy wszystkich wiernych do włączania się w codzienną modlitwę w godzinie Apelu Jasnogórskiego, łącząc się z Jasną Górą przez dostępne środki przekazu.

Wspólnotę Tradycji Łacińskiej tworzą ludzie wiary, a wiec ufamy, że dzięki zawierzeniu Jasnogórskiej Matce Kościoła, jeszcze nieraz dane nam będzie jednoczyć się na wspólnym pielgrzymowaniu do tronu Królowej Polski.

Szczęść Boże!
Zespół ds. Tradiclaromontana
Fundacja Inicjatywa Włodowicka

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!