Apel do wiernych Tradycji Łacińskiej.

mar 1, 2022

 
Niech nasz liczny udział w pielgrzymce Tradiclaromontana2022 będzie widocznym świadectwem jedności wiernych przywiązanych do liturgii celebrowanej w tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego z całym Kościołem. Niech będzie słyszalnym głosem wołającym o stałe uwzględnianie naszej wrażliwości liturgicznej oraz otaczanie nas życzliwą troską duszpasterską we wszystkich diecezjach naszego kraju. Niech będzie wyznaniem naszej wierności Kościołowi oraz naszego synowskiego posłuszeństwa i troski wobec Ojca Świętego. Przybądźmy jak najliczniej do tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła i módlmy się o pokój na świece oraz wszelkie łaski potrzebne naszym wspólnotom i duszpasterstwom.
 
W piątek i sobotę (4-5 marca A.D.2022) po Środzie Popielcowej na Jasnej Górze odbywać się będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej – Tradiclaromontana2022. Tegoroczna pielgrzymka jest jednocześnie pierwszą po wydaniu Motu Proprio „Traditionis custodes” Ojca Świętego Franciszka, które wywołało niepewność i obawy dotyczące przyszłości wiernych Tradycji Łacińskiej, którzy będąc w łonie Kościoła są przywiązani do tradycyjnej formy Rytu Rzymskiego oraz tradycyjnych form pobożności.
 
Wspominając nauczanie św. papieża Jana Pawła II oraz czcigodnego papieża Benedykta XVI kierowane do nas od początku formowania się wspólnot i duszpasterstw Tradycji Łacińskiej wierzymy, iż liturgia w tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego winna mieć trwałe miejsce w liturgii każdej diecezji. Wspólnoty i duszpasterstwa wiernych przywiązanych do tej liturgii, winny zaś stanowić organiczną część Kościoła i uświęcając siebie czerpaniem ze skarbca liturgii, ubogacać rzeczywistość swoich rodzin, parafii i diecezji.
 
Swoją obecnością w narodowym sanktuarium chcemy podkreślić naszą jedność z całym Kościołem. Każdy z nas uznaje w całości Magisterium Kościoła wraz z jego soborami oraz ryty liturgii i ich formy zatwierdzone przez następców św. Piotra. Dlatego pełni ufności w plany Bożej Opatrzności oraz zakorzenieni w zachowywaniu dyscypliny kościelnej, w postach i wstrzemięźliwości, chcemy trwać na modlitwie o jedność Kościoła i zachowanie zdrowej doktryny. Biorąc pod uwagę charakter naszej pobożności oraz intencje naszej pielgrzymki, chcemy w szczególności oddawać się pod opiekę Jasnogórskiej Matki Kościoła i Królowej Polski. Przyzwać będziemy również wstawiennictwa bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który jako prawdziwy strażnik tradycji zrobił wszystko, aby realizacja posoborowej reformy liturgicznej w Polsce przebiegła w sposób roztropny i była kontynuacją, a nie zerwaniem z dziedzictwem katolickiej wiary i kultu.
 
W pielgrzymce uczestniczą przedstawiciele wszystkich duszpasterstw i wspólnot Tradycji Łacińskiej, działających pod opieką ordynariuszy poszczególnych diecezji. Formularz zapisów i szczegółowy program pielgrzymki oraz wszelkie inne informacje dostępne są na stronie internetowej pielgrzymki.
 
Soli Deo per Mariam!
Redakcja Tradiclaromontana.pl
 
Informacje o pielgrzymce:
www.tradiclaromontana.pl
info@tradiclaromontana.pl
Tel. (34) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!