Komunikat o ogólnopolskim dziękczynieniu wiernych Tradycji Łacińskiej za pontyfikat i życie Benedykta XVI.

sty 5, 2023

Wierni Tradycji Łacińskiej mają doświadczenie niezwykłego światła i ogromnych łask, które otrzymali przez posługę Ojca Świętego Benedykta XVI i które obfitują w naszym codziennym życiu. W znaczącym stopniu to, kim są wierni przywiązani do tradycji łacińskiej Kościoła, zawdzięczają Benedyktowi XVI. Za to wszystko, idąc za jego nauczaniem, trzeba teraz płacić wielką miłością do Kościoła i zaufaniem do Bożych Planów. Dziękujmy zatem wszyscy Bogu, iż tak wielką moc dał temu Najwyższemu Kapłanowi i za wszystko co całemu Kościołowi przez Jego posługę okazał. W tym duchu w sobotę 25 lutego A.D.2023 o godz. 10:00 w Bazylice Jasnogórskiej będzie celebrowana (w tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego) Msza Święta dziękczynna za pontyfikat i życie Benedykta XVI połączona z uroczystym „Te Deum laudamus”. Będzie to jednocześnie główna Msza Święta tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana2023.

Rozrósł się Benedykt XVI w naszych sercach i stał się jak dąb, który wrósł w ziemię swoim dziełem, pracą, modlitwą, ogromnym trudem, niesłychanym poświęceniem, olbrzymią ofiarą. Ten dąb głęboko zapuścił korzenie w glebie całej ziemi, ale w szczególności w glebie naszych dusz. Nic dziwnego, że gdy Bóg zrządzeniem swej Opatrzności wyrywa taki dąb, to wzrusza się ziemia. I nasza ziemia się wzrusza, wręcz się trzęsie i wzbudza w nas trwogę. Bo to życie niesłychanie splątane z naszym życiem, naszą wiarą, nadzieją i miłością (1). Wszyscy przecież pamiętamy łaski, które Dobry Bóg przez Niego w łaskawości swojej nam dał.

Szczególnie wierni Tradycji Łacińskiej winni zawsze pamiętać, iż ten Papież z wielką mocą i osobistym zaangażowaniem, odważnie i pewnie, ale również w sposób nacechowany troską pasterską o jedność całego Kościoła Powszechnego, realizował dzieło rozpoczęte przez św. Jana Pawła II wydaniem Motu Proprio Eclesia Dei w 1988 r., którego kulminacją było Motu Proprio Summorum Pontificum wydane właśnie przez Benedykta XVI w 2007 r. To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas, przez co nie może być nagle zabronione czy wręcz uważane za szkodliwe – nauczał Benedykt XVI (2). Dziękujmy zatem wszyscy Bogu za życie i pontyfikat Benedykta XVI a sięgając do naszych głębokich odczuć módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

Kościół pielgrzymuje jak naród wybrany po pustyni i ociera się przez wieki o ich szorstkie ramy trwając z miłością w wierze na modlitwie oraz w nadziei, że nie pobłądzi. Historia Kościoła, w tym i ta najnowsza, jest monumentalnym przykładem działania Bożej Opatrzności. To co dzieje się dziś oraz to co wydarzy się dalej będzie spełnieniem słów Benedyka XVI o prawdziwej wiośnie Kościoła zakorzenionej w Piśmie i Tradycji. Kościoła w wielu miejscach być może już nie tak licznego ale wypełnionego prawdziwą wiarą, nadzieją i miłością.

Jasna Góra – Częstochowa
5 stycznia A.D.2023 – dzień pogrzebu Ojca Świętego Benedykta XVI
Fundacja Inicjatywa Włodowicka
w m.

Przypisy:
1 – Komunikat Fundacji Inicjatywa Włodowicka z racji abdykacji Benedykata XVI
2 – List papieża Benedykta XVI do biskupów z okazji publikacji motu proprio „Summorum Pontificium”

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!