GRUPY ZORGANIZOWANE

UCZESTNICTWO PIELGRZYMÓW
W RAMACH GRUP ZORGANIZOWANYCH
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Na Jasnej Górze zostaną odprawione dwie Msze Święte w intencji wszystkich pielgrzymów, tj. Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu, w piątek 4 marca A.D.2022 oraz główna Msza Święta pielgrzymki w Bazylice, w sobotę 5 marca A.D.2022.

 

Przypominamy iż: Osoby niepełnoletnie biorące samodzielnie udział w pielgrzymce w ramach grupy zorganizowanej są zobowiązane posiadać oświadczenie opiekuna prawnego o zgodzie na samodzielny udział osoby niepełnoletniej w pielgrzymce. Pielgrzymi w grupach zorganizowanych, którzy zaznaczyli w formularzu zapisów opcję rezygnacji z zagwarantowanego noclegu przez Organizatora Pielgrzymki winni zorganizować sobie nocleg we własnym zakresie.  Informacje o miejscach noclegowych w Częstochowie znajdują się w zakładce – nocleg. Pielgrzym w grupie zorganizowanej musi zagwarantować sobie wyżywienie w czasie pielgrzymki we własnym zakresie. Informacje o możliwościach zorganizowania wyżywienia znajdują się w zakładce wyżywienie.
 
Wartości wpłat z tytułu udziału w pielgrzymce w grupie zorganizowanej dla poszczególnych miast oraz miejsca i czas odjazdu autokarów podano za pośrednictwem poczty e-mail oraz poniżej niniejszej informacji. Pielgrzymom zapisanym telefonicznie podano te informacje drogą telefoniczną.
 
Pielgrzymi zapisani do grup zorganizowanych przybywający autokarami po dotarciu na Jasną Górę pozostawiają bagaże w autokarach. Bezpośrednio po przybyciu na Jasną Górę w autokarze otrzymują oni kartę pielgrzyma wraz z Biuletynem Informacyjnym pielgrzymki. Odbiór bagaży następuje wraz z odbiorem kluczy do pokoi i odbywa się w autokarach bezpośrednio po Mszy Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Zdanie bagaży (do przechowania w autokarach na sobotę) odbywa się w sobotę, przy autokarach od godz. 8:50 do godz. 9:10.
 
Pielgrzymi w grupach zorganizowanych dla których nie udało się zagwarantować transportu autokarowego odbierają klucze do pokoi w Punkcie Informacyjnym pielgrzymki  (hol recepcji Domu Pielgrzyma) bezpośrednio po Mszy Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Pielgrzymi ci mogą wcześniej zostawić bagaże w przechowalni bagażu Domu Pielgrzyma, dotyczy to również czasu po zdaniu kluczy do pokoi w sobotę.
 
Nocleg w Domu Pielgrzyma im. Św. Jana Pawła II odbywa się w pokojach czteroosobowych z umywalką i dostępem do wspólnych łazienek na korytarzach. Łóżka są pościelone. Należy zabrać ze sobą ręcznik oraz osobiste przybory toaletowe. Doba noclegowa trwa od godz. 15:00 w piątek do godz. 9:00 w sobotę. 
 
Punkt Informacyjny działający w trakcie wydarzeń pielgrzymki na Jasnej Górze udziela wszelkich informacji organizacyjnych, a także umożliwia dokonanie wpisu do księgi pamiątkowej. Więcej informacji o punkcie informacyjnym jest podanych w zakładce – punkt informacyjny.
 

Odpowiednie przygotowanie się do udziału w pielgrzymce można wspomóc korzystając z wielu praktycznych informacji znajdujących się w zakładkach – praktyczne rady oraz – mapa.

Tabela wartości opłat za udział w pielgrzymce

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Tabela wartości opłat za udział w pielgrzymce

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!