DOJAZD

Pielgrzymi w grupach zorganizowanych mają zagwarantowany transport autokarowy na Jasną Górę. Pielgrzymi Indywidualni muszą zagwarantować sobie transport we własnym zakresie. Do Częstochowy najlepiej przyjechać komunikacją publiczną (PKP, PKS itp.) lub własnym transportem samochodowym.

Pielgrzymi przybywający do Częstochowy komunikacją publiczną (PKP, PKS itp.), aby najwygodniej przybyć na jasną Górę winni dojechać komunikacją miejską w okolice Jasnej Góry i następnie dojść pieszo. Z rejonu dworca PKP Główny i PKS kursuje autobus Nr 31 do przystanku „Jasna Góra” zlokalizowanego przy ul. Ks Kordeckiego. Szczegółowy rozkład jazdy autobusu Nr 31 znajduje się na stronie internetowej MPK Częstochowa https://www.mpk.czest.pl/ . Taksówka z dworca PKP lub PKS na Jasną Górę kosztuje ok. 15 zł (podajemy nr tel. jednej z korporacji taksówkarskich 34 324-14-14).

Trasa piesza z samego dworca PKP (Częstochowa Główna) na Jasną Górę to ok. 3 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 40 min. Trasa piesza z dworca PKP (Częstochowa Stradom) na Jasną Górę to ok. 2 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 30 min. Trasa piesza z dworca PKS na Jasną Górę to ok. 3,5 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 50 min.

Przybywając własnym samochodem należy pamiętać o utrudnieniach. Obecnie trwa budowa autostrady A1 od północnej strony Częstochowy. W związku z powyższym całość drogi krajowej Nr 1 na odcinku od Łodzi do Częstochowy to droga z znaczącym ograniczeniem prędkości, nacechowana często występującymi zatorami. Autostrada A1 od strony południowej kończy się na drodze krajowej nr 908 i z tego miejsca tą drogą krajowa należy wjechać do Częstochowy.

Do Częstochowy prowadzą następujące drogi:

  • od północy – DK 43, DK 1, DK 91, DW 491, DW 483
  • od wschodu – DK 46, DW 786
  • od południa – A1, DK 1,
  • od zachodu – DK 46, DW 908, DW 494

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!