DOJAZD

Pielgrzymi w grupach zorganizowanych mają zagwarantowany transport autokarowy na Jasną Górę. Pielgrzymi Indywidualni muszą zagwarantować sobie transport we własnym zakresie. Do Częstochowy najlepiej dojechać komunikacją publiczną (PKP, PKS itp.) lub własnym transportem samochodowym.

Pielgrzymi przybywający do Częstochowy komunikacją publiczną (PKP, PKS itp.), aby najwygodniej dostać się na Jasną Górę winni dojechać komunikacją miejską w okolice Jasnej Góry i dalej dojść pieszo. Z rejonu dworca PKP Główny i PKS kursuje autobus miejski Nr 31 (w kierunku „cmentarz komunalny”) do przystanku „Jasna Góra”, zlokalizowanego przy ul. Ks Kordeckiego. Szczegółowy rozkład jazdy autobusu Nr 31 znajduje się na stronie internetowej MPK Częstochowahttps://www.mpk.czest.pl/ . Taksówka z dworca PKP lub PKS na Jasną Górę kosztuje ok. 17 zł (podajemy nr telefonu jednej z korporacji taksówkarskich: TAXI JURA 191-91).

Trasa piesza z samego dworca PKP (Częstochowa Główna) na Jasną Górę to ok. 3 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 40 min. Trasa piesza z dworca PKP (Częstochowa Stradom) na Jasną Górę to ok. 2 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 30 min. Trasa piesza z dworca PKS na Jasną Górę to ok. 3,5 km, a przejście tej trasy zajmuje ok. 50 min.

Przybywając własnym samochodem należy pamiętać o utrudnieniach. Obecnie trwa budowa autostrady A1 od północnej strony Częstochowy. W związku z powyższym całość dotychczasowej drogi krajowej Nr 1 na odcinku od Łodzi do Częstochowy to droga z ograniczeniem prędkości oraz występującymi utrudnieniami związanymi z budową autostrady. Jadąc autostradą A1 od północy do Częstochowy można wjechać na dwa sposoby: z autostrady A1 zjechać na węźle „Częstochowa Północ” lub z autostrady A1 zjechać na węźle „Częstochowa Jasna Góra” (tym sposobem omija się korki w mieście). Jadąc Autostradą A1 od strony południowej należy zjechać na węźle „Częstochowa Południe”.

Do Częstochowy prowadzą następujące drogi:

  • od północy – A1, DK 91, DW 491, DW 483
  • od wschodu – DK 46, DW 786
  • od południa – A1, DK 91, DW 791, DW 908
  • od zachodu – DK 46, DK 43, DW 907, DW 494

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!