
7 – 8 marca A.D.2025
7 – 8 marca A.D.2025
ABC UCZESTNICTWA
INFORMACJE PODSTAWOWE
Uczestnictwo w pielgrzymce Tradiclaromontana2025 jest możliwe pod warunkiem uzyskania statusu pielgrzyma co następuje zgodnie z Regulaminem Pielgrzymki poprzez zapisanie się do uczestnictwa w pielgrzymce. Osoby posiadające status pielgrzyma mogą uczestniczyć w pielgrzymce bezpośrednio (bezpośredni udział w wydarzeniach pielgrzymki) lub duchowo. Pielgrzymka trwa dwa dni ale można również w niej uczestniczyć bezpośrednio w wymiarze tylko jednego dnia.
Osoby nieposiadające statusu pielgrzyma są osobami postronnymi wobec pielgrzymki. Udział w wydarzeniach pielgrzymki co do zasady przysługuje osobom posiadającym status pielgrzyma. W przypadku wydarzeń pielgrzymki o charakterze otwartym, organizator pielgrzymki może (szczególnie w przypadku braku wolnych miejsc w obiekcie w którym odbywają się wydarzenia pielgrzymki) zażądać opuszczenia miejsca (obiektu) odbywania się wydarzenia pielgrzymki przez osoby postronne.
Msze Święte pielgrzymki w Kaplicy Cudownego Obrazu (w piątek) oraz w Bazylice (w sobotę) są odprawiane wyłącznie w intencji osób posiadających status pielgrzyma. Msza Święta recytowana w sobotę odprawiana jest w intencji osób posiadających status pielgrzyma uczestniczących duchowo w pielgrzymce. Wszystkie wyżej wymienione Msze Święte będą transmitowane w zakładce [TRANSMISJE].
Bezpośrednie uczestnictwo w pielgrzymce polega na fizycznym uczestnictwie w wydarzeniach pielgrzymki na Jasnej Górze. Osoba posiadająca status pielgrzyma i uczestnicząca w pielgrzymce w sposób bezpośredni, samodzielnie organizuje swój dojazd na pielgrzymkę oraz nocleg i wyżywienie w czasie pielgrzymki. Informacje o możliwościach zorganizowania sobie tych świadczeń oraz więcej informacji o tym sposobie uczestnictwa w pielgrzymce znajduje się w zakładce [BEZPOŚREDNIO]. Wejście do tej zakładki znajduje się również poniżej niniejszych informacji.
Duchowe uczestnictwo w pielgrzymce polega na wyłącznie duchowym uczestnictwie w pielgrzymce, to jest bez fizycznego w niej udziału. Osoba posiadająca status pielgrzyma i uczestnicząca w pielgrzymce w sposób duchowy, odmawia przepisane modlitwy. W intencji tych osób odprawiana jest specjalna Msza Święta w trakcie pielgrzymki. Więcej informacji o tym sposobie uczestnictwa w pielgrzymce znajduje się w zakładce [DUCHOWO]. Wejście do tej zakładki znajduje się również poniżej niniejszych informacji.
Zapisanie się osoby do uczestnictwa w Pielgrzymce, następuje poprzez spełnienie łącznie dwóch warunków tj.; wypełnienie i przesłanie formularza zapisów oraz wpłatę składki organizacyjnej. Zapisy uzupełniające prowadzone są do dnia 8 marca A.D.2025 (włącznie). Formularz zapisów jest dostępny w zakładce [ZAPISY]. Przed przejściem do tej zakładki zachęcamy jednak do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi sposobów uczestnictwa w pielgrzymce (bezpośrednio lub duchowo) oraz informacjami dedykowanymi dla konkretnych osób (księża, ministranci). Osoby niemające dostępu do internetu lub mające problemy z obsługą internetu (głównie osoby w podeszłym wieku) a jednocześnie będące w sytuacji braku możliwości skorzystania z pomocy osoby trzeciej, mogą w drodze wyjątku dokonać zapisu drogą telefoniczną pod numerem telefonu: (34) 341-00-21.
Organizacja pielgrzymki finansowana jest z składki organizacyjnej. W zakładce [SKŁADKA] można zapoznać się z informacjami o tym, komu przysługuje zwolnienie z obowiązku wpłaty tej składki. Znajdują się tam również informacje o rodzajach ponoszonych kosztów organizacji pielgrzymki oraz pełne rozliczenie zeszłorocznej składki organizacyjnej.
Karta pielgrzyma jest dokumentem potwierdzającym posiadanie statusu pielgrzyma i jest wydawana wszystkim osobom posiadającym status pielgrzyma. Wydawanie karty pielgrzyma jest realizowane w Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w trakcie wydarzeń pielgrzymki na Jasnej Górze (piątek i sobota).
Regulamin Pielgrzymki dostępny jest w zakładce [REGULAMIN], zaś Klauzula Informacyjna RODO dostępna jest w zakładce [RODO].