Informacje organizacyjne dla kapłanów.

lis 13, 2014

Zwracamy się z prośbą do wszystkich Kapłanów, którzy zamierzają celebrować Mszę Świętą w nadzwyczajnej formie podczas pielgrzymki Tradiclaromontana2014, aby do dnia 18 listopada (poniedziałek) zgłosili taki zamiar na adres mailowy: liturgia@tradiclaromontana.pl

Zgłoszenia są konieczne, aby możliwe było odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie celebracji Mszy Świętych recytowanych. Powyższa prośba nie dotyczy Kapłanów opiekujących się pielgrzymami w autokarach na szlakach i pełniących posługę duszpasterską podczas pielgrzymki w porozumieniu z organizatorem.

W przypadku braku zgłoszenia, o którym mowa wyżej w wyznaczonym terminie należy liczyć się z tym, że organizator nie będzie mógł udzielić pomocy przy celebracji Mszy Świętej, oraz że może wystąpić całkowity brak możliwości odprawiania z uwagi na prządek zgłoszonych wcześniej celebracji w sanktuarium.

Księży, którzy nie dokonają obowiązkowego zgłoszenia uprasza się o niepowoływanie się (w sytuacji ewentualnego indywidualnego organizowania celebracji w zakrystii na Jasnej Górze) na organizatora i samą pielgrzymkę. Organizatorzy biorą odpowiedzialność jedynie za celebracje Mszy Świętej dla kapłanów, który dokonali zgłoszenia, o którym mowa wyżej. Podane tu zasady są konieczne, aby nie zakłócić pracy i rytmu życia jasnogórskiego sanktuarium, oraz nie powodować niepotrzebnych nieporozumień w zakrystii.

Przy zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, diecezję lub instytut, numer telefonu, oraz informację czy dany kapłan ma zamiar celebrować Mszę recytowaną w piątek i sobotę czy tylko w jednym z tych dni. Przy okazji tego zgłoszenia należy również zgłosić ewentualnych ministrantów, jeśli tacy wraz z danym kapłanem przyjadą.

Wydaje się, że na Jasnej Górze nie brakuje potrzebnych paramentów, jednak nie można od jasnogórskiej zakrystii oczekiwać przygotowania nieokreślonej liczby celebracji na ostatnią chwilę. Również organizatorzy (mimo najszczerszych chęci) nie są w stanie zapewnić wszystkiego, co potrzebne, gdy nie znają liczby chcących odprawiać kapłanów.

Każdy duchowny, który dokona zgłoszenia, o którym mowa wyżej proszony jest, by zabrać ze sobą:

– albę, komżę i humerał
– ornat (na piątek biały, na sobotę czerwony) wraz z odpowiednimi dodatkami (stuła, manipularz, welon, bursa)
– mszał
– tablice ołtarzowe
– kielich z pateną oraz palkę
– biret
– sutannę lub habit

Fundacja Inicjatywa Włodowicka
Zespół ds. Tradiclaromontana

x. Bartosz Gajerski OPs – Opiekun Służby Liturgicznej
Łukasz Szczepanik – Ceremoniarz Pielgrzymki
e-mail: liturgia@tradiclaromontana.pl

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!