Mszą Świętą Trydencką przed Cudownym Obrazem Bogarodzicy rozpocznie się Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę

lut 16, 2024

ornat z Matką Bożą

Liczny udział wiernych Tradycji Łacińskiej w tej pielgrzymce jest głosem wołającym o stałą możliwość uczestnictwa we Mszy Św. Trydenckiej oraz o otaczanie tych wiernych życzliwą troską duszpasterską we wszystkich diecezjach naszego kraju. XVII już edycja pielgrzymki Tradiclaromontana odbywa się w dniach 16 – 17 lutego. Wydarzenia liturgiczne pielgrzymki będą transmitowane na żywo na stronie internetowej pielgrzymki. Dodatkowo, Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu która rozpoczyna pielgrzymkę, będzie transmitowana w TV Trwam.

Udział w pielgrzymce jak największej liczby wiernych z wspólnot i duszpasterstw Tradycji Łacińskiej w naszym kraju jest bardzo ważny. Pielgrzymi dają bowiem świadectwo przywiązania w swojej duchowości do liturgii sprawowanej w tradycyjnej formie. W programie pielgrzymki przewidziano tradycyjne nabożeństwa i konferencje duchowe oraz spotkanie formacyjne. Pielgrzymka rozpocznie się w piątek na placu przed szczytem jasnogórskim, poświęceniem świecy ofiarnej oraz wspólnym wejściem do sanktuarium wszystkich przybyłych pielgrzymów. Najważniejszymi punktami w programie pielgrzymki są Msza Święta Trydencka w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz Msza Święta Trydencka w Bazylice Jasnogórskiej. Zakończeniem pielgrzymki będzie Akt Zawierzenia Wiernych Tradycji Łacińskiej oraz wspólna fotografia pamiątkowa.

Planowane transmisje na stronie internetowej pielgrzymki:

Piątek 16 lutego godz. 13:30 – Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu (również TV Trwam)

Piątek 16 lutego godz. 20:00 – Nieszpory o Najświętszej Maryi Pannie

Piątek 16 lutego godz. 21:00 – Apel Jasnogórski

Sobota 17 lutego godz. 9:00 – Msza Św. pielgrzymów duchowych

Sobota 17 lutego godz. 10:00 – Msza Św. w Bazylice Jasnogórskiej

Sobota 17 lutego godz. 15:00 – Akt Zawierzenia

 

Soli Deo per Mariam!

Redakcja Tradiclaromontana.pl

Informacje o pielgrzymce:
www.tradiclaromontana.pl
info@tradiclaromontana.pl
Tel. (34) 341-00-21

FOTOGALERIA

VIDEOGALERIA

Chcesz dostawać nowe aktualności na e-mail? Zapisz się do Newslettera!

ZAPRASZAMY

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!